• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com


Celalettin KESKİN
celokeskin@mynet.com
EĞİTİM ÖĞRETİM VE GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLER
05/10/2015

Yeni bir eğitim ve öğretim dönemi daha başladı.İlköğretimden üniversite öğretimine Kadar binlerce çocuğumuz ve gencimiz geleceğin adamını yetiştircek olan  eğitim  ve öğretim yuvası olan okuluna gidiyor.Ülkemizde eğitim ve öğretim bir yaz boz tahtasına dönmüş kendimize has milli bir eğitim modeli oluşturamamanın hala sıkıntısını  çekmekteyiz.

Burada eğitim sistemi hakkında fazla bir şey söylemek istemiyorum,onu eğitimcilerin dikkatine sunuyorum.Amacım yarınımız olan çocuklarımızı nasıl ne şekilde okutma ve nasıl bir bilgi ile donatacağımızı konuşmak istiyorum.Hiç şüphesiz eğitim ve öğretim ailede başlar.Aile bilgili ve kültürlü bir gençlik yetiştirmenin ilk basamağıdır. Aile sağlam temeller üzerine bina edilirse o aileden yetişen çocuklarda sağlam bir iradede yerişirler.

Daha sonra ikinci basamakta okul gelmektedir.Milli ve manevi değerlere sahip insan hak ve özgürlüklerine saygılı ,başka insanlara karşı höşgörü ve sevgi ile bakan,daima ileriye çağın gereklerine uygun bir yaşam düzeyini arzulayan, ilim insanın yitik malıdır nerde bulursa ordan alsın felsefesine sahip olan  bir geçlik yetiştirecek okullar hayal ediyor,genç nesilller bekliyoruz.

Okumanın insanı ne şekilde değiştireceğini tarihteki örnekleri ile görebilmekteyiz.Yarınımız olan çocuklarımız kendi bilgi , beceri  yeteneklerine göre  eğitmeli ,onlardan maksimum düzeyde fayda sağlamalıyız.

Bu fayda fen blilmlerinde  bir mühendis ve doktor ,sözel bilimlerde bir edebiyatçı ve yazar,görsel ve iletişimde bir sanat yönetmeni ve gazeteci ,güzel sanatlarda bir ressam ve sanatçı, teknik ve mekanik bilimlerde kaliteli uzman olabilmektir.Biz kendi adamımızı kendimiz yetiştirmeli, geleceğmizi kendimiz oluşturmalıyız.Bunun için toplum olarak,aile olarak yarınımız olan geçlerimize daha çok sahip çıkmalı onları en güzel bir şekilde okutmalıyız.Bizler onlara bu fırsatı verirsek onlarda ülkemizi ve geleceğimizi sonsuza  kadar  götürürler.

Tüm yavrularımıza ve gençlerimize yüce Allahtan zihin açıklığı ve sabırlar diliyorum.Çalışan ve sabreden mutlaka başarır.Yeterki siz kendiniz olun..   

 

 

 

 1130 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Gerçek hicrete yol almak… - 04/09/2019
Gerçek hicrete yol almak...Kaybettiğimiz hasletlerimiz….
Hüzünlü Bayramlar - 28/05/2019
HÜZÜNLÜ BAYRAMLAR
KERBELAYI ANLAMAK.... - 18/09/2018
Hz. Hüseyin'in Kerbela'da şehit edilmeden önceki konuşması
Süleymaniye`de Bayram Sabahı - 14/06/2018
Süleymaniye`de Bayram Sabahı
Pulsuz Dilekçe - 26/09/2017
Pulsuz Dilekçe
KURBAN KESMEK VE KESTİRMEK İÇİN VEKALET VERMEK - 23/08/2017
KURBAN KESMEK VE KESTİRMEK İÇİN VEKALET VERMEK
ÖZLEDİĞİMİZ VE UMUTLA BEKLEDİĞİMİZ BAYRAMLAR - 21/06/2017
ÖZLEDİĞİMİZ VE UMUTLA BEKLEDİĞİMİZ BAYRAMLAR
BAŞARILI İNSANIN SIRRI - 06/05/2017
BAŞARILI İNSANIN SIRRI
KALDIRIMLAR - 25/03/2017
KALDIRIMLAR
 Devamı
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam42
Toplam Ziyaret234880