• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2022 ŞENLİKLER

22.YIL ŞENLİKLERİ GURBETLE SILAYI BULUŞTURDU

iki yıldır yapılmayan şenliklerimiz yoğun bir katılımla heyecanlı ve çoşkulu geçti.

Geleneksel  olarak yaptığımız polatderesi yayla senliklerinin 22.cisi çosku icinde gerceklestirdik.
Yaşanan salgın hastalıktan dolayı iki yıldır yapamadığımız şenlikleri yeniden yapmanın heyecanı ve çoşkusu ile çalışmalara istanbulda dernek merkezinde başladık.

Afişler ve davetiyeler hazırlandı.Gerekli yerlere gönderildi.Suşehri ve imranlıda bilbordalarda yerlerini aldı.Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.Dernek yönetim kurulu başkanı Yalçın kaya ve yönetim kurulu üyeleri bir hafta önce  istanbul'dan şenlikler icin suşehrine hareket ettiler.
Muhtarımız Erhan Bektaş üstün gayretleri ile şenlik alanına yeni çeşmeler için su getirildi.

Köylülerimizin destekleri ve yardımları ile şenlik alaninda hazırlıklar tamamlandı.Bu konda bizlere yardımcı ve destek olanlara teşekkür ediyoruz.

Şenliklere saygi durusu ve istklal marsi ile başlandı.Şenliklerin sunuculugunu dernek yönetim kuruu üyemiz Feyyaz yalçın yaptı.İlk olarak sahneye vadili sanatçımız  Şinasi Can çıktı,güzel bir performans ile sevilen türkü ve oyun havalari  ile seyircileri çoşturdu.Dernek baskanimiz Yalçım kaya selamlama ve acılış konusmasında 22 yıldır aynı azim  ve şevk ile bu senlikleri yapiyoruz,sizlerin ve degerli sponsorlarimizin destekleri ile yapmaya devam edecegiz dedi.Şenliklere katılanlara ve desteklerini esirgemeyen sponsorlara, şenliklere uzaktan yakından  katılan herkese teşekur etti.

 

Daha  sonra sahneye  şenliklerimize ilk defa katılan Tokatlı sanatçımız Nermin akdemir sahne aldı..Birbirinden güzel türkü ve horonlar ile seyircileri çoşturdu.

 

Şenliklere ak parti Sivas milletvekilleri M.Habib Soluk,Semiha Ekinci, Chp milletvekili Ulaş Karasu Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı,İmranlı kaymakamı  Abdulkadir Zengin ,Suşehri belediye başkanı Fazlı Yüksel, İmranlı belediye başkanı Özkan Demir,Ak parti sivas il baskani Hakan Aksu,il genel meclisi başkanı Hakan Akkaş,İl başkan yrd.Rüstem Yüce,Ak parti Ataşehir ilçe ve sivas Platformu başkanı İsmail Erdem,Ak parti Suşehri ilçe başkanı Mustafa Uğurlu, Ak parti İmranlı ilçe başkanı Ali Ürek Bağcılar iyi parti ilçe başkanı Sururi karabal,Askon başkan yardımcısı Yücel Aydın Sivas il genel meclisi üyeleri ilçe meclis üyeleri, Suşehri derneği başkanı,sivas vadi dernek başkanı,Kızılay suşehri başkanı isa şahin,Köy dernek başkanları ve muhtarları,adını sayamadığımız dernek başkanları köy muhtarları ve Polatderesi koyleri muhtarlari karacaören Erhan bektaş,yoncali Hasan kaya,kemalli Erdal bektas ,taklak Azizi Çiçek,polat Huseyin yilmaz,kavsut Engin soylu,ilce jandarma böluk komutani,Jandarma Karakol komutanlarımız. Değerli iş adamlarimiz ve isimlerini sayamadığımız davetliler ve misafirlerimiz katildi.


Konuşmacı olarak Dernek başkanı Yalçın Kaya protokolü ve şenliklere katılanları selamladı ve katılımlarından doşlayı teşekkür etti.Sırası ile Yücel aydın,Sururi karabal,İsmail erdem, Fazlı Yüksel, Hakan aksu,Hakan Akkaş,Ulaş Karasu,Semiha ekinci M.Habib Soluk  konuşmalarını yaptılar.

Yaplan protokol konusmalarda birlik ve beraberlikten,yöremizi kalkindirma ve istihdam yaratacak projelerden bahsedildi.Yol ve telefon sorunlarının en kısa zamanda cözleceğini söylediler.İmranlı Suşehri karayolunun heyelan olan Gökbayır kısmı ve akşar yolunda burun olan kısmın kısaltılması ihalaesinin yapıldığını söylediler.Karataşa yapılacak gölet için de çalışmaların devam ettiğini haber verdiler.Şenliklerimizde yine çekiliş yaptık ve değişik hediyeler dağıttık.Aralalarında altın kolye saat, tablet,su ısıtıcısı,bluetoot kulaklık.powerbank,züccaciye ürünleri ve oyucaklar dağıttık.

Daha sonra vadinin sevilen sesi, Ercan Bayraklı sahne aldı.sevilen türküler ve horonlar ile seyircileri çoşturdu.

 

 

Yine şenliklerimizde ilk defa sahne alan Neslihan Uçar  sahne aldı ,sevilen türküler ile seyircilere güzel anlar yaşattı.

  


Finali yöremizin güçlü sesi Nazmi Can ile yaptık.Birbirinden güzel türkü ve uzun havaları ile istekleri geri çevirmedi hepsini okudu.

  

 Yaklasık altı saat süren şenlik programımız,gelecek sene tekrar bulusmak ümidi ile sona erdi.

 

 Şenliklerimize katilan,destek veren,bizlerin yaninda olan tüm yönetim kurulumuza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.Daha nice güzel günlerde birlikte olmak  dileğiyle  hoşcakalın,sağlıcakla kalın.
Şenlik resimlerine fotograf albümünden bakabilirsiniz.

 Haber:c.keskin