• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2018 ŞENLİKLER

ŞENLİKLERDE 20.YIL ÇOŞKUSU

Geleneksel  olarak yapilan polatderesi yayla senliklerinin 20.cisi çosku icinde gerceklestirildi. Şenliklere hazırlık istanbulda dernek merkezinde başlandı.Afişler ve davetiyeler hazırlandı.

Dernek yönetim kurulu baskanı ve üyeleri istanbul'dan  şenlikler icin suşehrine hareket ettiler.şenlik alaninda hazırlıiklar tamamlandı.gece geç saatlere kadar bayraklar ve afisler asildi.

Şenliklere saygi durusu ve istklal marsi ile baslandı.şenliklerin sunuculugunu tv programcısı sanatcımız Ünal Taşlık yaptı.ilk olarak sahneye yeni seslerimizden Duygu Aksoy çıktı,güzel bir performans ile sevilen türkü ve oyun havalari  ile seyircileri çoşturdu.Zurnacı Zikri dayı oyun havaları ile herkese güzel bir davul zurna resitali sundu.Dernek baskanimiz Yalçım  kaya  selamlama ve acılış konusmasında 20 yıldır aynı azim  ve şevk ile bu senlikleri yapiyoruz,sizlerin ve degerli sponsorlarimizin destekleri ile yapmaya devam edecegiz dedi.Şenliklere katılanlara ve desteklerini esirgemeyen sponsorlara.şenliklere uzaktan yakından  katılan herkese  teşekur etti.


Daha  sonra sahneye sevilen sanatcı Canan Başaran çıktı. birbirinden güzel türkü ve horonlar ile seyircilerden tam not aldi.

Şenliklere Sivas valisi Davut Gül.Ak parti genel başkan yard.eski milletvelkili Ekrem Erdem.Suşehri Kaymakamı Ende Faruk uzunoğlu,Suşehri belediye başkanı Fazlı Yüksel, Ak parti ilce baskani Mustafa Uğurlu,İstanbul güngoren sivaslilar dernegi onursal başkani Sebahattin Türk.Suşehri dernek baskanı Sedat güven,Susehri kaymakamlık yazi işleri müdürü Ahmet Ögretici,Mhp ilce baskani Ahmet Turan Çalisir ve yönetim kurulu üyeleri,Akparti pendik ilçe yön kurulu üyesi Köksal Yılmaz,Suşehri esnaf odasi baskani Kemal Karakaya,Suşehri Ziraat odası başkanı Yakup özata,Çataloluk dernek başkan yardımcısı Hamza keskin,antalya kemer kütltür müdürü Mehmet Kaya,gökcekaş koyu dernek baskani Sinan Polat,Gümüştaş köyü muhtarı Murat Velioğlu,Naipli karaağaç köyü muhtarıSalih yüksel,Çitlice köyü muhtarıMustafa Çiçek,Türkmenler köyü muhtarı Taştan yıldız,Yeşilyayala köyü muhtarı Yıldıray yılmaz,Eskişar köyü muhtarı Bayram çelebi,foto aygün,polatderesi koyleri muhtarlari karacaören Muhsin celebi,yoncali Hasan kaya,kemalli Erdal bektas ,taklak Şevket nayir,polat Huseyin yilmaz,kavsut Necati yildirim, ilce jandarma böluk komutani,iş adamlarimizdan, Ahmet Uzun,Nurettin Arslan,ve isimlerini sayamadığımız davetliler ve misafirlerimiz katildi.

Konuşmacı olarak Dernek başkanı Yalçın Kaya protokolü ve şenliklere katılanları selamladı ve katılımlarından doşlayı teşekkür etti.Sırası ile suşehri Dernek başkanı Sedat Güven,Suşehri belediye başkanı Fazlı Yüksel,Suiehri Kaymakanı Ender Faruk Uzunoğlu,ak parti genel başkan yardımcısı ve eski milletvekilimiz Ekrem Erdem,Vede Sivas Valisi Davut gül konuştular.
Yapilan protokol konusmalarda birlik ve beraberlikten,yöremizi kalkindirma ve istihdam yaratacak projelerden bahsedildi.Yeni sistemin ülkemize ve yöremize hayırlı olmasını dilediler.
Eski dernek başkanlarımıza söz vererek yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekür ettik ve bizleri şenlik alanında yalnız bırakmadıkları için sevgi ve saygılarımızı sunduk.Son olarak sahneye vadinin sevilen sesi, içimizden birir Onur bozatlı çıktı.sevilen türküler ,uzun havalar ve horonlar ile seyircilere güzel anlar yaşattı.
Yaklasık altı saat süren şenlik programımız,gelecek sene tekrar bulusmak ümidi ile sona erdi.Şenliklerimize katilan,destek veren,bizlerin yaninda olan tüm yönetim kurulumuza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.Daha nice güzel günlerde birlikte olmak  dileğiyle  hoşcakalın,sağlıcakla kalın.

Şenlik resimlerine fotograf albümünden bakabilirsiniz.

 Haber:c.keskin