• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2009 ŞENLİKLER

Suşehri Yayla şenliğinde buluştu....

Her yıl geleneksel olrarak yapılan Geleneksel Karataş yayla Şenliği'ne İmranlı ilçesinden de gelenler oldu.
Polat Deresi Köyleri Yardımlaşma ve dayanışma derneği tarafından organize edilerek, sponsorlarında katkıları ile gerçekleştirildi.
 
Sivas Milletvekili Hamza YERLİKAYA, İmranlı Kaymakamı Yusuf KARALOĞLU, Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Suşehri Eski Belediye Başkanı Şaban COŞKUN, Suşehri Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Celal Deniz, Yönetim kurulu üyeleri Abdullah ARSLAN, Şeref GÜMÜŞ, Sivas İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda çevre ilçe ve köylerden davetli katıldı.Geneksel Yayla Şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
 Şenlik,yöresel sanatçılardan Ercan Bayraklı, Şinasi Yıldız, Ruşen AYDENİZ, Yeşim Delikan, Ali Altınses tarafından söylenen türküler eşliğinde devam etti. Davetliler türküler eşliğinde halaylar çekerek coştular.

Davul zurna ve folklor gösterileri izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Polat Deresi Dernek başkanı Mahmut Yalçın açılış konuşmasında davetlilere seslenerek "Bu yayla şenliğimiz her sene daha fazla yoğun ilgi gödüğün için çok memnun oluyoruz. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bölgemizin gelişmesi için birşeyler yapılmalı burada köylerimiz sürekli göç vermeye devam ediyor. Bunun önüne geçilmeli şehirlerden köylere geri göçün sağlanması için mutlaka projeler geliştirilmeli, bu yönde yatırımlar yapılmalıdır."dedi.
 


Suşehri Dernek Başkanı Celal DENİZ" Bu şenlikler milletimizi biraraya getirerek kaynaşmasına sebep olmaktadır. Bu güzel memleketimiz için ne yapsak az gelir. Memleketimizin gelişmesi bir ve baraber olmaktan geçer. Değişik fikir ve düşünceleri zenginlik kabul ederek bir arada yaşamasını öğrenmeliyiz. Memleketimizin gelişmesi için bunu yapmamız şarttır."diye konuştu.
 
Suşehri belediye Başkanı Sedat SEL ise yaptığı konuşmada " Seçimlerde teveccüh gösteren halkımıza teşekkür ediyorum. Sizlerın oylarına layık olmaya azami çaba göstereceğim. İlçemizin sorunlarını elbirliği ile çözeceğiz" diye konuştu. Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya Selamlama konuşmasında"Ülkemiz sıkıntılı günlerden geçiyor. Ülkemizin birçok sorunu ile uğraşılacağına yapay gündemlerle vakit kaybedilmektedir. Muhalefetin her konudan kriz çıkarmanın peşinden koşmaktadır. "dedi.
 
Dernek yararına Açık artırma yapılarak yörede yetiştirilen bir koç satışa çıkarıldı. Yapılan açık artımada Leyla COŞKUN 3500 TL ye koçu alarak yörede ilk defa hanım ağa olma unvanına kavuştu. Aileleri ile gelen davetliler çam ormanı arasında çocukları ile hem temiz hava aldılar hemde doyasıya eğlendiler. Yöresel ikramların da yapıldığı Yayla şenliği geç saatlere kadar devam etti. Lacivert Ajans - 06 Temmuz 2009