• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2010 ŞENLİKLER

Yayla şenliğimiz muhteşemdi..

Suşehri ilçesi Polat Deresi Köyleri 12. Karataş Yala Şenliği, alınan yoğun güvenlik önlemleri altında yapıldı.

İlçeye 38 km, Polat Deresi Karacaören köyüne 4 km uzaklıktaki Karataş Yaylası'nda yapılan 12. Karataş yayla şenliklerinde, bölgede görev yapan komando askerleri yoğun güvenlik tedbirleri aldığı görüldü. Suşehri'ne bağlı birçok köyden ve İmranlı ilçesinden gelen yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı şenlikte konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Ülkede çok krizler gördüklerini, çok sıkıntılar gördüklerini belirten AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun, "Şimdi Allah'a şükür memleketimiz daha iyi durumda. Dünya'da kriz olmasına rağmen, bakın yanımızda komşumuz batıyor. Avrupa'nın Avrupa Birliği ülkeleri çok sıkıntıya girdiler. Bizlerin ferdi olarak bazı sıkıntıları olsa da, devlet olarak çok iyi durumdayız."dedi.

Suşehri'ni vadinin merkezi, lideri yapmak için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Uzun, "Geminbelinde bölünmüş yol çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Tünellerde kısa süre içerisinde başlanılacaktır. Suşehri çok iyi bir merkez olacaktır. Benim hedefim Suşehri'nde yol değildi. Doğunun göçünü durduracak, burada bir baraj görevi yapacak bir üniversite kurmaktı. İşte bunun 4 yıllık yüksek okulunu bu yıl gerçekleştirdik. Bu bizim üniversitemizin adımlarından birisidir. İnşallah Türkiye'de bir ilçeye üniversite kurulacak olursa, oda Suşehri olacaktır. O zaman üniversiteyi kurduğumuzda işte vilayet bu demektir" diye konuştu.
Her şeyin hizmetle olmadığını savunan Uzun, "Bizde sizin gönlünüzü fethetmedikten sonra, hizmet yapsak ne k? Hizmeti yapıyoruz. O bizim işimiz, iktidardayız. Büyük çoğunluk iktidarda olan bir partiyiz. Bu gün olmasa yarın hepsi olur. Ama öncelikli olarak sizin gönlünüzün kırılmamasıdır" dedi.

Eski Tarım Bakanlarından Hüsnü Yusuf Gökalp, "Sizlerin vekaletini halen üzerimde taşıyorum. Sayın vekilimiz şuanda meclisin içerisinde, genel kurulda bizleri temsil ediyor. Bizde sizleri gücümüzün yettiği kadar, Ankara'da, Türkiye'de ve çıktığımız uluslar arası yerlerde, Bir Sivaslı olarak, Bir Kelkit vadili olarak, Suşehrili olarak, sizin içerinizden gelen bir köylü olarak, bunun hem çobanlığını yapmış, hem de bakanlığını yapmış bir kişi olarak temsil etmeye çalışıyorum" şeklinde konuştu. 

Suşehri'ndeki festivalleri bundan böyle Temmuz ayı içerisinde 20 güne yaydıklarını söyleyen Belediye Başkanı Sedat Sel, "Bölgemizdeki festival ve şenliklere gelen vatandaşlarımız, ilçeyi ve bölgeyi hiç tanımadan görmeden bir gün içerisinde geriye gittikleri oluyordu. Bizde bu nedenle bu festivallerimiz artık bundan böyle 20 güne yaydık. Artık gelen vatandaşlarımız Suşehri Şehr-i Su festivali, ondan sonraki hafta Karacaören Karataş Yayla Şenliği ve daha sonraki hafta ise Kösesüleyman Anma Etkinliklerine katılma fırsatlarını bulacaklardır" dedi.

Suşehri Kültür ve Dayanışma Dernek Başkanı Celal Deniz'in yaptığı konuşma sırasında, Karacaören köyünden olduğu bildirilen Yüksel Yılmaz isimli vatandaş, AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun ve Eski Tarım Bakanlarından Hüsnü Yusuf Gökalp'in bulunduğu Protokol çadırına doğru bağırarak, köylerine bir gölet yapılmadığı takdirde köylerin tamamen boşalacağını söyledi.

Sabahın erken saatlerinde başlayan Karataş Yayla Şenlikleri, akşam geç saatlere kadar devam etti. Şenlikte ayrıca, 'En Güzel Buzağı' yarışması da düzenlendi. Buzağı yarışmasında dereceye giren buzağı sahiplerine çeşitli hediyeler verildi. İHA - 12 Temmuz 2010