• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2014 ŞENLİKLER

2014 ŞENLİKLER

   Polatderesi  Derneğinin   düzenlediği Yayla şenliklerinin 16. cısı 02 Ağustos 2014   Cumartesi  günü yapıldı.  
   Yayla şenliklerine  İstanbul'dan, Ankaradan , Antalyadan  Fransadan, Sivas'dan , ve yurdun çeşitli bölgelerinden Bayram ve   yaz tatilini  memleketinde geçirmek isteyen  hemşehrilerimiz Karataş yaylasını doldurdu. Dernek başkanı Köksal Yılmaz ve       Yönetim Kururlu üyeleri,nin üstün gayretleri ile tertip edilen 16 .nci yıl şöleni coşku içerinde tamamlandı.
 
    Şenliklerin sunuculuğunu Yöremizin sevilen sanatcısı Ruşen Aydeniz yaptı. Kendiside sevilen türkülerini aralarda okudu.
Okuduğu türkülerle ve oynattığı horonlarla seyircileri çoşturdu.
 
Zurnacı Zikri dayı davulda  oğlu ile beraber sahne aldı.Çaldığı 
Oyun havaları ile bu konuda yine usta olduğunu ispatladı ilk sahne alan Yöremizin genç sanatcı adayı Onur Koçyiğit  Sevilen  türküleri bağlamasının  hoş tınıları ile birlikte sundu.

   

  
  Daha önceki şenliklerde sahne alan ve her geçen gün yıldızı parlayan genç türkücü Meltem Yılmaz beğenilen türkülerini söyledi, horonları ile  halkı çoşturdu.
   

 Yöremizin  sanatçısı  Şinasi Yıldız canlı performanslarıyla, yeni bestelediği eserlerle  biribirinden güzel türküleriyle izleyicilerin gönlünü fethetti..


   Zaralı sevilen  usta sanatcı  Dilber Doğan Güzel sesi ile okuduğu türkülerle  Şenliğimize ayrı bir renk kattı.  
 


    Karataş yaylasında yapılan şölene  Ak parti Genel Başkan yardımcısı  ve İstanbul milletvekili Ekrem Erdem ,Ak parti Sivas milletvekili Ali Turan,Suşehri kaymakamı Kadir Perçi  , Suşehri Belediye Başkanı  Fazlı  Yüksel , Ak parti ilçe başkanı Rüstem Yüce Sivas  vadi federasyunu başkanı İsmail  Karabiber  daire amirleri,Suşehri Dernek başkanı, köy dernek başkanları ve yöre halkı katıldı.Gelen misafirlere ikram yapıldı.     Proğram gereği 2014  yılı koç ağalığı seçimlerine geçildi, alanda hazır edilen koç için açık artırma düzenlendi, ilk açılışı Köksal  Yılmaz yaptı. İhale halk arasında devam etti  son artırmalarda  Hakmar grubundan Yavuz Doruk  şenlik ağası seçildi.Ağa koçu dereneğe hibe etti.
    Törende açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Köksal Yılmaz, hemşehrilerini selamladı, emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdi, birlik ve beraberlik olduğu müddet içerisinde daha çok şölenlerin yapılacağını bildirdi.    Yapılan protokol konuşmalarında yöremizin sorunları hakkında
Bilgi verildi.Yapılması planlanan gölet için siyasilerden destek istendi.Yayla yollarının asfaltlanması ve köylerin alt yapılarının,Yollarının  ve su sıkıntısının giderilmesi için yetkililerden söz alındı.
 
Güzel bir yaz gününde günlük işlerini bir kenara bırakarak şenliğe  
Katılan hemşehrilerimiz  gönüllerince eğlendi,pikniğini yaptı.Sılayı rahim yaparak doğduğu topraklara gönül borcunu ödemenin
Haz ve mutluluğu içinde doyduğu topraklara dönmenin hazırlıklarına  başladılar. Yine bir şenlik daha sona ermişti.Dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleri güzel  geçen şenliğin Arkasından yudumladıkları çaylarla yorgunluklarını atarken Gelecek sene yapılacak şenliklerin planlarını  yapıyorlardı.
 
NOT:Şenlik fotoğraflarına foto galari sayfasından bakabilirsiniz.
HABER:Celalettin Keskin