• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2017 ŞENLİKLER

2017 ŞENLİKLERİ

Geleneksel  olarak yapilan polatderesi yayla senliklerinin 19. cusu çosku icinde gerceklestirildi. Şenliklere hazırlık istanbulda dernek merkezinde baslandı.Afişler ve davetiyeler hazırlandı.


Dernek yönetim kurulu baskanı ve üyeleri istanbul'dan hem bayram, hemde şenlikler icin suşehrine hareket ettiler.şenlik alaninda hazırlıiklar tamamlandı.bayraklar ve afisler asildi.ceşmelere  sular bağlandı.


Şenliklere saygi durusu ve istklal marsi ile baslandı.şenliklerin sunuculugunu tv programcısı Ecevit Yavuz yaptı.
ilk olarak sahneye yeni yeteneklerden Duygu Aksoy çıktı,güzel bir performans ile sevilen türkü ve oyun havalari  ile sahneden indi.Dernek baskanimiz Cemil Bektas selamlama ve acılış konusmasında 19 yıldır aynı azim  ve şevkle bu senlikleri yapiyoruz,sizlerin ve degerli sponsorlarimizin destekleri ile yapmaya devam edecegiz dedi.senliklere katılanlara ve desteklerini esirgemeyen sponsorlara teşekur etti.


Daha  sonra sahneye sevilen sanatcimiz Sevil Özen çıktı. birbirinden güzel türkü ve horonlar ile seyircilerden  tam not  aldi.


Karacaoren köyu ilkogretim okulu ögrencileri  bayramlarda yaptigi gösterileri sahnede yeniden segilediler.Bu onlarin sergiledigi son oyunlari oldu.uzun yillar hizmet veren  okullari ögrenci yeterli olmadıgından dolayı ,kapanmakta,öğretimine son vemek zorunda kalmaktadır.


Burcak celebi tarafindan cakmakkir yayla adlı siir seslendirildi.

Daha sonra senliklerimize katilan  protokol ve misafirler

anons edildi.gelen telgraflar okundu.


Şenliklere Sidef federadyonu baskani Celal Deniz,ak parti ilce baskani Rüstem Yüce,il genel meclisi üyeleri Ali Yaman, İdris Yazıcı ,İstanbul güngoren sivaslilar dernegi onursal başkani Sebahattin Türk.Suşehri dernek baskan yardimcisi Ersoy  Özbek,Susehri kaymakamlık yazi işleri müdürü Ahmet Ögretici,Mhp ilce baskani Ahmet Turan Çalisir, baskan yardimcisi Oguz Yetis,Mhp imranli ilce baskani  Necmi vural,Suşehri esnaf odasi baskani Kemal Karakaya,Gemin deresi dernek baskani Ünsal Altan ve yonetimi, Esenyaka dernek baskani  Ahmet keles ve yönetimi,susehri ptt müdürü Yakup Şenn,imranli haber dergisi yayin yönetmeni Murat Ayan,Akşar köyu dernek baskani ve yönetim kurulu,gökcekaş koyu dernek baskani Sinan Polat,Kozcukur dernek baskani Sakine ekinci,esenyaka koyu muhtari Osman ucar,karsiyaka mahalle muhtari Mehmet kocali,kurugol muhtari  Şeref bildircin,saraycik koyu muhtari Cemal kaya,polatderesi koyleri muhtarlari karacaören Muhsin celebi,yoncali Hasan kaya,kemalli Erdal bektas ,taklak Şevket nayir,polat Huseyin yilmaz,kavsut Necati yildirim, imranli  çaliyurt köyü dernek baskani Huseyin karadag,caliyut koyu muhtari Haydar eroglu, ilce jandarma böluk komutani,iş adamlarimizdan, Soner doruk,Ahmet uzun, Davut Özbek,Cemal Yildirim, ve isimlerini sayamadığımız davetliler ve misafirlerimiz katildi.Yapilan konusmalarda birlik ve beraberlikten,yöremizi kalkindirma ve istihdam yaratacak projelerden bahsedildi.


Yöremizin genç seslerinden Kadir  Gürgür sahne aldi yeni  albumundan parcalar seslendirdi.


Son olarak sahneye vadinin sevilen sesi Nazmi  Can çıktı.sevilen türküler ,uzun havalar ve horonlar ile seyircilere güzel anlar yaşattı.


Yaklasık altı saat süren şenlik programımız,gelecek sene tekrar bulusmak ümidi ile sona erdi.


Şenliklerimize katilan,destek veren,bizlerin yaninda olan tüm yönetim kurulumuza ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.Daha nice güzel günlerde birlikte olmak  dileğiyle  hoşcakalın,sağlıcakla kalın.

Şenlik resimlerine fotograf albümünden bakabilirsiniz.

 Haber:c.keskin