• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2013 ŞENLİKLER

    1999 yılından itibaren her yıl düzenlenen geleneksel Polatderesi Yayla şenlikleri 30 Haziran 2013 Pazar günü yapıldı.  
              Şölen öncesi İstanbul'da, Sivas'da, Suşehrin'de, Polatdersinde ve Karataş çamlığında Yönetim Kururlu üyeleri, dernek başkanı Köksal Yılmaz ve köylülerin üstün gayretleri ile tertip edilen 15 nci yıl şöleni coşku içerinde tamamlandı.
               Şölende ilk sahne alan aşıklık geleneğinin kıdemli ustası Nuri Çırağı deyişlerine başlamadan önce alandakilere ve sesinin ulaştığı herkese birlik ve beraberlik masajları verdi. Sevilen deyişlerini, türkülerini sazının hoş tınıları ile birlikte sundu.
                 Gelecek vaad eden ve her geçn gün yıldızı parlayan genç türkücü Meltem Yılmaz beğenilen türkülerini söyledi, horon türküleri ile halkı sahaya topladı.
                  Yöremizin snatçıları ve bizim sanatçılarımız Ercan Bayraklı ve Şinasi yıldız canlı performanslarıyla, biribirinden güzel türküleriyle izleyicilerin gönüllerini tefh ettiler.
                  Daha önceden kendisi ile mütabık kalınan halk müziği sanatçısı Tülay  Maciran  mazereti nedeni ile konser veremedi. 
                  Karataş yaylasında yapılan şölene Suşehri kaymakam Vekili, Suşehri Belediye Başkanı, daire amirleri,Suşehri Dernek başkanı, köy dernek başkanları ve yöre halkı katıldı.
                  Proğram gereği 2013 yılı koç ağalığı seçimlerine geçildi, alanda hazır edilen koç için açık artırma düzenlendi, açılışı 2012 yılı koç ağası Cemal çıldır yaptı. İhale halk arasında devam etti son artırmalarda Hakan Karakaya ile mücadele başladı. Artırmalar yapıldı, Hakan Karakaya gelenek bozulmasın ve 3 ncü kez Cemal Çıldır'ın ağa olmasını sağlamak için artırmayı kesti ve Cemal Çıldır 2013 yılı koç ağası seçildi.
                  Törende açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Köksal Yılmaz, hemşehrilerini selamladı, emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdi, birlik ve beraberlik olduğu müddet içerisinde daha çok şölenlerin yapıalacağını bildirdi.  
                  

ŞÖLENLE İLGİLİ FOTOĞRAF VE VİDEOLAR

MELTEM YILMAZ VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ                                         https://www.facebook.com/#!/photo.php?v=10151672013079518&set=vb.644074517&type=2&theater