• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

Komisyon Haberleri

FOLKLOR VE SAZ KURSLARIMIZ BAŞLIYOR

KÜLTÜR SANAT KOMİSYONU ÇALIŞMALARINA HIZLI BAŞLADI.

HAYDİ GENÇLER BU İŞE GÖNÜL VERENLER....
SİZLERİ BEKLİYORUZ.BİR DOST MECLİSİNDE UFAK NAĞMELER ÇALABİLİRSİNİZ..

SİZDE GÜZEL OYUN VE HORON OYNAYABİLİRSİNİZ.KUSLARIMIZ BAŞLIYOR....

Suşehri’nde kültürel yapıyı etkileyen en önemli faktörlerden biri coğrafi konumdur. 
İlçenin İç Anadolu ile Karadeniz Bölgelerinin geçiş çizgisinde yer alması, iklim ve bitki örtüsünde olduğu gibi kültür ve folklarda da geçiş özelliklerini ön plana çıkarır. Yörede İç Anadolu ve Karadeniz kültürü bir arada görülür. Bunun en çarpıcı örneği, İç Anadolu Bölgesine has davul zurna ile Karadeniz Bölgesinin karakteristik enstrümanı kemençenin yan yana görülmesidir. Halk oyunlarında da geçiş özelliklerini görmek mümkündür. Suşehri’nde Karadeniz Bölgesinin “HORON” u ile İç Anadolu bölgesinin “HALAY”ı adeta iç içe girmiş gibidir

*************************************************************


DERNEĞİMİZİ KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU TOPLANDI. İLK ETAPTA FOLKLOR, BAĞLAMA VE HANIMLAR İÇİN EL SANATLARI KURSLARI VERİLECEK. HER 3 KURS İÇİN GÖNÜLLÜ KURSİYERLERİN DERNEĞİMİZE KAYIT YAPTIRMALARI ÖNEMLE DUYURULUR.


Değerli üyelerimiz, bölgemizin kültürünü yaşatmak, sanatını yansıtmak için derneğimiz binasında, uzman öğreticiler tarafından ilk etapta Folklor, Bağlama ve bayanlar için el işleri kursu verilecektir.Kayıtlar başlamıştır. İlgi duyan üyelerimiz kayıtlarını Dernek binamıza gelerek yaptırabilirler. Verilecek olan kurslar ücretsiz olup ayrıca imkanlar ölçüsünde kursiyerlere çeşitli kolaylıklar sağlanacaktır. Kayıtlar için irtibat telefonu 0506 480 42 06 Cengiz Avcu.

HAYDİ POLATDERESİ HALKI EVLATLARINIZI BU EĞİTİM FAALİYETİNE GÖNDERİNİZ, KÜLTÜRÜMÜZE SANATIMIZA SAHİP ÇIKINIZ.

KÜLTÜR VE SANAT KOMİSYONU HAMİSİ SN. ZEKİ DORUK, BAŞKANI YÖNETİM KURULU ÜYESİ CEMALETTİN OLGUN, YARDIMCISI YUNUS ŞEN. SORUMLULARI DERNEK ÜYELERİMİZDEN CENGİZ AVCU, HASAN OLGUN. ÜYELER: SADIK SAYGILI, MURAT FİDAN, CELALETTİN DEMİR,ENES HALİT BEKTAŞ.