• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2016 ŞENLİKLER

ŞENLİKLERDE 18. YIL ÇOŞKUSU

Polatderesi  Derneğinin  düzenlediği Karataş  Yayla şenliklerinin 18 cisi 10 Temmuz 2016   pazar  günü yapıldı.     Yayla şenliklerine  İstanbul'dan, Ankaradan , Antalyadan  Fransadan, Sivas'dan , ve yurdun çeşitli bölgelerinden Bayram ve  yaz tatilini  memleketinde geçirmek  ve Sılayı rahim yapmak  isteyen  hemşehrilerimiz karataş yaylasını doldurdu. Dernek başkanı Cemil Bektaş  Yönetim Kurulu üyeleri,nin üstün gayretleri ile günler öncesinden çalişmalar başladıve şenlik alanı bir şölen yerine getirildi.


Başkan yardımcısı Yalçın Kaya şölen alanın alt yapısı ve su getirlmesi için yağmur altında  ustalar ile yoğun bir özveri ile çalıştı.

    

 Şenliklerin sunuculuğunu Tv programcısı ve sipkerlerden Ecevit Yavuz yaptı.Program  ilk olarak Şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşı okunması ile başladı.Daha sonra Cabbar Şimsek kardeşimiz dua yaptı.

Sahneye  ilk çıkan Kadir gürgür oldu ,vadinin genç seslerinden biri olan kardeşimiz türkülerini söyledi.

 Zurnacı Zikri dayı davulda  oğlu ile beraber sahne aldı.Çaldığı Oyun havaları ile bu konuda yine usta olduğunu ispatladı. 

 

Yöremizin sevilen sanatcılrından Ercan Bayraklı türküleri ve horonları ile sevenlerine müzik ziyefeti çekti.
Yöremizin genç sanatcılarındanı Meltem yılmaz  Sevilen  türküleri ile Sahne aldı ve bu yolda emin adımlarla ilerlediğini ispat etti.      

 Yöremizin  sanatçısı  Sevil Özen üstün performanslarıyla,

ilk defa Karataş şenliklerinde sahne alarak  biribirinden

güzel türküleriyle izleyicilerin gönlünü fethetti.


  Son olarak vadinin sesi ve ustası Nurettin bay sahne aldı ve okuduğu türkülerle  oynattığı horonlar ile  Şenliğimize ayrı bir renk kattı.  

 

    Karataş yaylasında yapılan şölene  Suşehri Belediye Başkanı  Fazlı  Yüksel,.Ak parti Bahcelievler meclis üyesi ve sidef başkan yardımcısı  İsmail  Karabiber  daire amirleri, köy dernek başkanları ve yöre halkı katıldı.

Gelen misafirlere ikram yapıldı.Ayrıca Dernek yönetimi olarak Eski dernek başkanlarına hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.
          Törende açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Cemil Bektaş, hemşehrilerini selamladı, emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdi, birlik ve beraberlik olduğu müddet içerisinde daha çok şölenlerin yapılacağını bildirdi.  


  Yapılan protokol konuşmalarında yöremizin sorunları hakkında Ve yapılan hizmetler hakkında bilgi verildi.

  Güzel bir yaz gününde günlük işlerini bir kenara bırakarak şenliğe Katılan hemşehrilerimiz  gönüllerince eğlendi,pikniğini yaptı.Sılayı rahim yaparak doğduğu topraklara gönül borcunu ödemenin Haz ve mutluluğu içinde doyduğu topraklara dönmenin hazırlıklarına  başladılar.


Şenlik fotoğraflarına albümler sayfasından bakabilirsiniz.

HABER:Celalettin Keskin