• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

2012 ŞENLİKLER

14 NCÜ YAYLA ŞENLİKLERİ YAPILDI

Polatderesi Kültür ve yardımlaşma Derneğimizin düzenlemiş olduğu geleneksel 14 ncü yayla şenliklerimiz 08 Temmuz 2012 günü Karataş yaylasında Zırman ormanlığında yapıldı.
Şölene Akparti Milletvekili Ali Turan, Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, Suşehri Belediye başkanı Sedat Sel, Akıncılar Baladiye Başkanı Mevlüt Albayrak,Çataloluk Belediye Başkanı Ercan Güleç, Ankara Suşehri Dernek Başkanı Alaaddin Aydın, Vadi Federasyonu 2 nci Başkanı Celal deniz, Suşehri Ak Patri İlçe başkanı Rüstem Yüce, CHP ilçe Başkanı Hüseyin Çorlu, Daire amirleri, Yerel Tv ler ve basın mensupları, Suşehri, Akıncılar, Gölova, İmranlı merkez ve köylerinden gelen vatandaşlar katıldılar.
Alanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Sivas Milletvekili Ali Turan "Sivasın tarihiyle, coğrafyasıyla, kültürüyle bir cazibe merkezi olduğunu, hizmetlerinin artarak devam edeceğini" söyledi. Suşehri kaymakamımız Mehmet Demiaral "bizler sizlere hizmet etmek için buradayız,insanı yaşatki devlet yaşasın dusturuyla sizlerden aldığmız enerjiyle daha güzel şeyler yapacağız" dedi. dernek başkanımız Köksal Yılmaz şölene uzaktan ve yakından gelen tüm katılımcılara hoş geldiniz dedi, selam ve saygılarını iletti. Şölenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti, özellikle protokol'un ve misafirlerin oturacağı platformu yapan Yücel Ustaya gösterdiği özveriden dolayı teşekkürlerini bildirdi.
 Demirci ustası Yücel Olgun'un yapmış olduğu platform.
Her yıl güçlüklerle kurulan çadırların altında ağırlanan protokol ve misafirlerin bundan böyle bu muhteşem ve kalıcı platformda ağırlanacak olması iyi bir gelime olarak değerlendirilmektedir. Bu kalıcı eseri yapan ustaya ve derneğe kazandıran yönetim kuruluna teşekkür ederiz.
Şenlik alanında açık havada ilk kez Cemalettin Olgun ve Buğra Has'ın açtıkları BU ELLER adlı Fotoğraf ve Resim sergisinin resmi açılışı Suşehri Kaymakamı, Belediye Başkanı ve protokoldaki davetlilerce açıldı, sergi büyük ilgi gördü.

Şöleni izlemye gelen coşkulu kalabalığa ilk olarak  Melis Coşkun gitarıyla solo şarkılar söyledi, kulakların Türk Halk müziğine aşina olduğu bu ortamda gitarının tellerinden çıkan nameler ve güzel sesiyle ayrı bir renk kattı.
 Yöremizin sanatçısı Şinasi Yıldız çıkarmış olduğu albümlerinden sevilen türkülerini seslendirdi, gençlere halay çektirdi.
Yine bölgemizin sanatçısı, bizim sanatçımız Ercan bayraklı son albümünden seçtiği birbirinden güzel türküleriyle halkı coşturdu. Denizin ortasında saman yaktırdı, Zurnacı Zikri dayı ile herkezi horona tutturdu.
Sahne düzeni, arka planı, sahne altı yazıları ve düzeni, logolu sponsor afişleri, Suşehrinde asılan bilboard afişlerinin tasrımını birlikte titizlikle yaptığımız Abdulalh Arslan'a ayrıca teşekkür ederiz. Bu çalışmalarla sahne görsel olarak daha derli toplu durmaktadır.
Son olarak sahneye Türkülerin efendisi, vadimizin büyük ustası Mustafa Küçük çıktı. Sanatçı ustalığını gösterdi, seçtiği birbirinden güzel türkülerle dinleyenlerini hüzünlendirdi, ardından horon havalarıyla alanda bulunan gençleri çoşturdu. Şölen geç saatlere kadar devam etti. Havanın kararmasıyla sona erdi.
Küçük Mustafa'dan OĞUL türküsünü bu linki tıklayarak izleyebilirsiniz

 
 
 
 
 
 
  

 
Cemalettin Olgun.. Karacaören Köyü.. Suşehri
Fotoğraflar Hüseyin Aygün    
NOT. Şölenle ilgili daha geniş haber ve fotoğraflar İstanbul'a dönünce yayınlanacaktır. köy şartlarında haber bu kadar yapılabildi.