• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

Bayram AKTAŞ
whitestone58@hotmail.com
Polatderesi Muhtarlarına Bir Öneri
10/07/2014

Polatderesi Muhtarlarına Bir Öneri

Değerli hemşehrilerim, bildiğiniz üzere yaz aylarında gurbetçi köylülerimizinde köylerimizi şenlendirmesi hasebiyle bölge nüfusumuz yoğunlaşmaktadır. Bu durumun doğal bir yansımasıda çevre kirliliği olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanlar evsel atıklarını atabilecekleri yer olmadığından dolayı gelişigüzel olarak tenha olan yerlere atmaktadırlar. Bu atıklar doğada yüzyıllar içerisinde yok olan plastik ve türevi olan maddeler olmakla birlikte insan ve hayvan sağlığınıda olumsuz etkileyen hatta kanserojen olan kimyasallarda içerebilmektedir.

Çevre kirliliği sadece yaşadığımız zaman dilimini etkilememektedir. Olumsuz etkileri uzun yıllar sonra ortaya çıktığından dolayı çocuklarımızın hatta torunlarımızın yaşamlarınıda olumsuz etkilemektedir.

Bu durumu bir nebzede olsa ortadan kaldırmak için Polatderesi muhtarları elele vererek Suşehri belediyesinden yardım talep edebilirler.

Şöyleki; En azından yaz aylarında yani Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Suşehri Belediyesi bir çöp kamyonu tahsis etse ve bu çöp kamyonu haftada bir gün polatderesini dolaşıp evsel atıkları yani çöpleri toplasa çevre kirliliği minimize edilmiş olur.

Sadece belediyenin tahsis edeceği çöp toplama kamyonu ile oluşan bu çevre kirliliğini önlemek mümkün değildir taktir edersinizki.

Köylüler olarak bizlerde en azında çöplerimizi muhtarlarımızın belirleyeceği ve inşaa ettirecekleri çöp toplama alanları oluşturmalıyız. Bu sayede çöpler ve evsel atıklar çevreye dağılmamış ve çevre kirliliğine sebebiyet vermemiş oluruz.

Muhtarlarımızdan çevre kirliliğinin önlenmesine dayalı bu çalışma için elele verip Suşehri belediyesinin kapısını aşıdırmalarını canı gönülden şahsım ve yöre halkı adına talep ediyorum.

 

Saygılarımla

Bayram AKTAŞ3486 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Muhtarlarımızı göreve davet ediyorum.     23/06/2016 10:36

Muhtarlarımızı göreve davet ediyorum. http://www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.php?yad=3321
Bayram AKTAŞ

Yazarın diğer yazıları

Zabit Abi'nin Maceraları - 13/08/2017
Zabit Abi'nin Maceraları
Zabit Abi'nin Maceraları - 13/08/2017
Zabit Abi'nin Maceraları
Yeni Bir Açılım - 21/04/2017
Yeni Bir Açılım
SİVAS TÜRKÜLERİ - 20/04/2017
SİVAS TÜRKÜLERİ
OKUDUĞUM ŞİİRLER - 19/04/2017
OKUDUĞUM ŞİİRLER
Çanakkale Şehitlerine - 05/04/2017
Çanakkale Şehitlerine
Zulmü Alkışlayamam - 04/04/2017
Zulmü Alkışlayamam
Muhsin YAZICIOĞLU'nun "ÜŞÜYORUM" şiiri - 31/03/2017
Muhsin YAZICIOĞLU'nun "ÜŞÜYORUM" şiiri
Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak - 18/03/2017
Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak
 Devamı