• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.com

ENES BOZKURT
okebbilisim@hotail.com
Derneğimiz Hayırlı Uğurlu Olsun
12/05/2014

 

      Polatderesi yönetim kurulu ve halkının büyük bir özveri ile çalıştığı ve ortaya koyduğu ve Polatderesi nin ihtiyacı olduğu asrın projesi diye nitelendirdiğimiz dernek kültür binamız   11.05.2014  tarihinde açılmış bulunmaktadır.

      Ben şahsım olarak orada bulunmayı çok isterdim ama durum malum öğrenciyiz ve okul var bırakıp gelemiyoruz buradan değerli büyüklerim sayesinde  an an fotoğraf paylaşımları sayesinde takip ettik. Fotoğraflardan  takip ettiğimiz kadarıyla dernek kültür merkezimiz güzel bir törenle açılmış bulunmaktadır. Ben bu konuda duygularımı belirtmek istiyorum.

       Şahsım olarak kendi köyümün Polatdere mizin  derneğini ilk 2010 yılında bir düğün merasimi için geldiğim İstanbul da gördüm o zaman derneğin içine baktığımda dedim bizim Suşehri ndeki  kahvehaneler  gibi çünkü bize büyüklerimiz dernekten bahsederken çok büyük böyle içinde bilgisayarların, oyun parkların, kütüphanenin,  dershanelerin olduğu bir yer hayal ediyorduk. Demek ki zamanı bu seneymiş.

      Derneğe girdiğimde kendimi sanki köyümdeymiş gibi hissettim insanların samimiyeti konuşması hiç yabancı değil…Ama orada bir amcamın beni tanıması ve maalesef ben onu görememiş olmam ve tanıyamam işte beni kötü eden durumdu. O gün boyunca oturdum düşündüm ben o amcayı nasıl tanıyamadım. Sorun sadece o amcayı tanıyamamam değil ki o amcayı sadece yazın yayla şenliğimizde görüyordum. Sadece o amca değil daha çok kişi var böyle tanıyamadığımız ve o gün anladım ki dernekler, yayla şenlikleri insanları kaynaştırıyor bir arada tutuyor birbiri ile geçmişi hani babalarımız dedelerimiz anlatırlar ya eskileri eskiden ne yaptıklarını işte o zaman bir araya gelip 20 yıl 30 yıl 50 yıl geriye gidip çocukluk anılarını anlatıyorlar. Biz gençler bunları dinlemeyi öyle çok seviyoruz ki çünkü şimdiki gençlikte öyle bir şey yok. Şimdi herkes kafelerde bilgisayar başında sokaklarda… Siz büyüklerden ricamız biz gençleri böyle toplum ortamlarına kazandırmanız bize geçmişimizi tarihimizi insanlarımızı tanıtmanız.

      Bununla ilgili çok örnek var ALLAH a şükürler olsun dernek binamız çok güzel ve kullanışlı olmuş biz gençler bu kültür merkezimizden faydalanmamız lazım oradaki her bir üye çocuğunu bir gün oraya götürse oradaki her bir abi amca tarihimiz konusunda bilgili birisi anlatsa o kişinin aklında çok derin izler kalacaktır. Gençler geleceğe adım atmak için önce ailesini tanıyıp atasının nasıl zorluklar atlattığını görüp daha iyi şekilde kendi yaşamını seçecektir.

      Yaz mevsimine girmiş bulunuyoruz ve ramazanda geldi bu aylarda akşamları dini sohbetler verilirse ve dini filmler insanları bilgilendirmek çok güzel olacaktır. Zamanın geri dönüşü yoktur ve bir kelime bir cümlenin insana faydası vardır.

      Yukarıdaki konuşmamı içimden geldiği için duygularımı ve düşüncelerimi dökmek istedim bir hatam yanlışım eksiğim varsa herkes den özür dilerim hatalarımızı gençliğimizin verdiği tecrübesizliğimize veriniz. Saygılarımla…

Sevgili Enes, Dernek yönetimi olarak gençlerden çok şeyler bekliyoruz. Gençler geleceğimizdir. Her platformda onlara söz hakkı vermek istiyoruz, kültür merkezimiz sürekli gençlerimize açık olacaktır.6526 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

MADIMAK FAYDALARI - 12/04/2014
Madımak Otu bahar aylarında sıkça rastlanan bir ot. Madımağın faydalarından en çok bilineni ise şeker hastalığı ve böbrek taşına karşı iyi geldiğidir.
KARACAÖREN'E ŞİİRLER - 19/11/2012
KARACAÖREN DİR BİZİM KÖYÜMÜZ DOĞDUK BÜYÜDÜK ŞİMDİ DAĞILIYORUZ TEKER TEKER