• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/PolatderesiKulturYardimlasmaDernegi/
  • www.twitter.comORMANLARIMIZ HAYAT KAYNAĞIMIZDIR

Karacaören kırazlıpınar mevkiinde düzensiz kesilen ormanlar ile ilgili gerekli müracaatlar yapıldı.

Ormanlarımız ülkenin ciğerleridir. Onları koruyup kollamak herkesin vazifesidir.
Belirli zamanlarda ormanın gelişip yenilenmesi için kesim yapılır.Bu kesim orman bölge müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda yapılır Lakin kirazlıpınar ve diğer ormanlarda gördüğümüz kadarı ile uygunsuz kesim yapıldığı görülmektedir. Bu konunun takipçisi olacağız. Gerekli yerlere müracaat ederek, tatmin edici açıklamaları bekliyeceğiz.


Bu konuda Karacaören köyü muhtarımız Erhan Bektaş konu ile bizzat ilgilenmiştir.Fakat 2017 yılından beri kesim yapılan ormanlarda yalnız kaldığını ve gerekli kamuoyunu oluşturamadığımızdan dert yandı.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda muhtarımız şu açıklamayı yaptı:

Ben Erhan Bekdas Karacaören köyü muhtarı olarak sosyal medyada konuşulan bu konuyu düzeltme gereği gördüm yaklaşık 1 yıldan beri burası kesim yapılmıyor burası 2017 di yılında yapılmıştır şuan yapılan geçen yıl yangında yanan ve kuruyan 120 adet çamın kesimi yapılmaktadır Karacaören köyü muhtarı olarak ilgili makamlara gerekli dilekçelerimizi verdik ;orman bakanlığına, Giresun bölge müdürlüğüne. cimere şikayet dilekçelerimizi yazdık bunun üzerine bölge müdür yardımcısı silvi kültür mühendisi Koyulhisar Orman müdürümüz Karacaören köyü ormanlarında incelemelerde bulundular yapılan incelemeler sonunda 03.06. 2020 tarihinde 4 adet kato getirilmiş olup fidan çıksın diye toprak işlemesi yapılmış olup 16 bin fidan siparişi verilmiş olup 11inci ayda dikimi yapılacaktır.

2019 yılından orman işletme müdürlüğü tarafından yapılan usulsüz kesimlerle ilgili muhtarlığımızca tutanak tutulmuş olup sorumlular hakkında orman müdürlüğüne bilgi verilmiştir bunun üzerine ankaradan müfettiş gelmiş olup sorumlular hakkında soruşturma açılmıştır

 
Evet bu konu ile ilgili açıklamaları muhtarımız yaptı. Onların yanında olmaya destek vermeye devam edeceğiz. Biz burda insanlarımızı daha duyarlı ve hassas olmaya birlik ve beraberlik içerisinde olmaya gayret ediyoruz.
Polatderesi Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve üyeleri olarak Konuyu yakından takip etmemiz gerekiyor.Ayrıca sosyal medyada bu konuya duyarlı olan yorum ve destekleri için siz polatderelilere teşekkür ederiz.


Haber:c.keskin

172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam77
Toplam Ziyaret206467